uroczedodatki.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie, stylu życia, zakupach i aranżacji wnętrz.

Wnętrza

Kuchnia w stylu nowojorskim – dom jak z Ameryki

Kuchnia w stylu nowojorskim – dom jak z Ameryki

Jednym z najpopularniejszych trendów we wnętrzarstwie, na który w ostatnim czasie zwraca uwagę coraz więcej osób, jest kuchnia w stylu nowojorskim. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie? Przywodzi na myśl wytworność, elegancję, a także pewną dozę oryginalności, która niewątpliwie dodaje mu uroku. Poczuj się jak w prawdziwym amerykańskim domu, nawet jeśli zamiast na Manhattanie mieszkasz w Polsce.

Sprawdź: Kuchnia w stylu loft – czym się charakteryzuje?

Charakterystyka kuchni w stylu nowojorskim

Kuchnia w stylu nowojorskim to połączenie kilku różnorodnych trendów – trochę industrializmu, trochę designu skandynawskiego, a także elementów charakterystycznych dla angielskich domów. To przede wszystkim otwarta przestrzeń – możliwie najmniej ścian, duże okna, oraz połączenie kuchni z salonem. Tutaj każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest wykorzystany w najbardziej optymalny sposób.

Ponadto, ważna jest kolorystyka – podstawą są biel, czerń, szarości, a także odcienie drewna. Jednak kuchnia w stylu nowojorskim to nie tylko trzymanie się skromnej palety barw. Chodzi o to, aby stworzyć miejsce przyjazne dla domowników, gdzie z przyjemnością będą oni spędzać czas – zarówno przy gotowaniu, jak i przy spożywaniu posiłków.

Wybór mebli i oświetlenia do kuchni nowojorskiej

Wewnętrzny kształt twojej kuchni w stylu nowojorskim będzie w dużej mierze zależał od wyboru odpowiednich mebli. Szafki kuchenne powinny być proste i eleganckie. Wybierz materiały o gładkimi, czystymi liniach i unikaj ozdobnych detali. Szklane lub metalowe uchwyty do szafek mogą dodać nowoczesnego wyglądu.

Podobnie jak meble, oświetlenie odgrywa kluczową rolę we wnętrzu inspirowanym stylem nowojorskim. Idealne będzie wykorzystanie industrialnych żarówek na widoku lub kloszy z metalową siatką. Na suficie warto zamontować oświetlenie punktowe. Równie ciekawym rozwiązaniem mogą być lampy wiszące o surowym wyglądzie – pasują one idealnie do sufitów z betonu architektonicznego, które również są charakterystyczne dla tego stylu.

Przykładowe aranżacje wnętrz w nowojorskim stylu

Podstawą kuchni w stylu nowojorskim jest jej otwartość. Idealnym pomysłem jest zatem połączenie kuchni z salonem. Równocześnie, warto zadbać o to, by obie strefy nie zlewały się zbytnio ze sobą. Pomocne w tym będzie zastosowanie różnych kolorów na ścianach w zależności od funkcji danego miejsca, a także umiejętne użycie oświetlenia.

Na podłogę doskonale sprawdzi się beton lub drewno – w zależności od preferencji. Jeżeli wybierzesz tę drugą opcję, pamiętaj o tym, że powinna być ona jasna, najlepiej w odcieniu bladego dębu. Ten moment warto mocno podkreślić – w kuchni w stylu nowojorskim nie ma miejsca na ciemne, masywne i dominujące drewno.

„Kuchnia w stylu nowojorskim to przede wszystkim otwarta przestrzeń, proste kształty i stonowana kolorystyka. Ten styl to połączenie elegancji, nowoczesności i urokliwej surowości.”

Widoczne kraty na widok – chociaż mogą wydawać się niepraktyczne – to kolejny nieodzowny element stylu nowojorskiego. Da się je zintegrować z kuchnią, na przykład umieszczając je na ścianie za stołem. Warto również pomyśleć o widocznej cegle – może ona stanowić świetne tło dla białych szafek kuchennych.

Podsumowując, kuchnia w stylu nowojorskim to przede wszystkim otwarta przestrzeń, proste kształty i stonowana kolorystyka. Ten styl to połączenie elegancji, nowoczesności i urokliwej surowości. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy cenią sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność.

Zobacz także: Kuchnia w stylu skandynawskim – jak powinna wyglądać?

Udostępnij

O autorze

Witamy na naszym blogu poświęconym modzie, urodzie i stylu życia. Znajdziesz tutaj wiele inspiracji, dotyczących komponowania stylizacji, pielęgnacji, aranżacji wnętrz, zdrowego stylu życia i wiele więcej! Zapraszamy do lektury naszych artykułów.